Dołącz do rozmowy, która trwa. Kobieta, z której wypędzono siedem złych duchów; apostoł, który zaparł się Mistrza; uczeń, który zwątpił i fanatyk gotów zabić w imię wiary – to pomiędzy innymi oni spotkali się z Chrystusem krótko po tym, jak „Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia".
Ojciec Maciej Biskup wczytuje się w treść ich rozmów ze Zmartwychwstałym, uzmysławiając nam, że one wcale się nie skończyły. Przekonuje, że wszyscy – nie tylko Maria Magdalena, Piotr, Tomasz czy Szaweł – są zaproszeni do tego, żeby wejść dziś w dialog z Tym, który umarł, zmartwychwstał i jest zawsze z nami.
W swych medytacjach podpowiada, jak zaznać spotkania pierwszego dnia, dzięki któremu można stać się świadkiem żyjącego i bezwarunkowo kochającego Chrystusa i na nowo odnaleźć sens życia i odzyskać dla niego serce.
Świadek to ktoś, kto uwierzył, iż „wystarczy mu łaski" w spotkaniu ze swoją kruchością i w konfrontacji z cierpieniem, także oko w oko z Ukrzyżowanym... Przyjęta bezbronność, kruchość i lęk, naprzeciw którym wychodzi Zmartwychwstały, stają się najmocniejszymi warunkami chrześcijańskiej odwagi w dawaniu świadectwa.
To one otwierają na Chrystusa i czynią podatnymi na przyjęcie strumienia Jego mocy. Maciej Biskup (ur. 1972), dominikanin. Aktualnie jest przeorem klasztoru w Łodzi. Ważne są dla niego kwestie dialogu ekumenicznego i dialogu z judaizmem.
Wchodzi w skład Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. W Wydawnictwie WAM opublikował Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła, Rozmowy ostatniej godziny. Dramat Boga i człowieka w sześciu odsłonach i Sztukę uważności.