Ta książka powstała oczywiście z miłości do Gruzji. Lecz mamy nadzieję, że nie jest nią zaślepiona. Dowodem może być fakt, iż nasi gruzińscy i gruzinofilscy przyjaciele zżymali się niekiedy, czytając jej fragmenty.
Z drugiej jednak strony nie udajemy obiektywnych obserwatorów: przyznajemy uczciwie - jesteśmy Gruzją zaczadzeni. Mamy nadzieję, iż wśród tych, którzy w Gruzji byli, nasza książka wzbudzi uśmiech, może i wzruszenie, a czasem nawet protest.
Tych, którzy myślą o podróży, zachęci do decyzji. A tym, którzy lubią po prostu poczytać zajmujące prawdziwe historie, zapewni kilka ożywczych wieczorów. Autorzy Gaumardżos! jest książką o radości życia i sztuce świętowania, której Gruzini są mistrzami.
Jak w prawidłowym gruzińskim toaście nie brak w niej jednak głębszej refleksji, szczypty nostalgii, dramatycznych suspensów. Za odgłosami biesiady skrywa się kraj o przebogatej kulturze, nieprzystępnej teraźniejszości i wciąż niepewnej przyszłości.
Wojciech Górecki - autor m.in. Planety Kaukaz i Toastu za przodków Kiedy byłam młoda (czyli dawno, dawno temu), byłam w Gruzji i zakochałam się na zabój. To był kraj-raj, gdzie wszyscy mężczyźni chcieli się ze mną żenić i gdzie pierwszy raz spróbowałam wina.
Od wina i mężczyzn zakręciło mi się w głowie. Dzięki Ance i Marcinowi chcę tam pojechać znowu. Dorota Wellman - dziennikarka Pierwszy raz w życiu naprawdę żałuję, iż nie dotarłem do Gruzji, która potraf tak upić, tak się zaprzyjaźnić, tak pokochać.
Po lekturze w pierwszym odruchu pomyślałem: kraj tak atrakcyjny, dziki i szalony nie ma prawa istnieć. Ale w drugim sprawdziłem, po ile są bilety. Witold Szabłowski, autor m.in. Zabójcy z miasta moreli i Sprawiedliwych zdrajców Anna Dziewit-Meller ur.
1981 - dziennikarka i pisarka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek Głośniej. Rozmowy z pisarkami i Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami. Wydała dwie powieści dla dorosłych: Disko (2012) i bestsellerową Górę Tajget (2016) i dwie książki dla dzieci: Damy, dziewuchy, dziewczyny.
Historia w spódnicy (2017) i Damy, dziewuchy,dziewczyny. Podróże w spódnicy (2018) Felietonistka,,Tygodnika Powszechnego". Marcin Meller ur. 1968 - historyk z wykształcenia, reporter, dziennikarz telewizyjny.
Od 2003 do 2012 redaktor naczelny,,Playboya". Gospodarz Drugiego śniadania mistrzów w TVN24 i współprowadzący Dzień korzystny TVN. Felietonista,,Newsweeka". W 2013 opublikował bestsellerowy zbiór reportaży między wariatami.