Między synagogą a kościołem
Między synagogą a kościołem
Między synagogą a kościołem

Między synagogą a kościołem

36,96 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 36,96 zł

Przejrzeliśmy bazę sklepów on-line w naszej bazie danych aby odnaleźć najlepszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Między synagogą a kościołem , Waldemar Chrostowski z kategorii audiobooki kupisz w cenie 36,96 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona kwota 36,96 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • 9788380435933
 • Waldemar Chrostowski
 • M
 • 500
 • 2015

Opis Między synagogą a kościołem

Książka jednego z najwybitniejszych polskich biblistów pokazuje same początki rozchodzenia się dróg Synagogi i Kościoła, które stanowią podwaliny dla późniejszej, jak na ironię zgodnej i – niestety – sprawnej, współpracy wyznawców judaizmu i chrześcijan we wzajemnym oddalaniu się od siebie.

Wielu chrześcijan (i teologów!) żywi przekonanie, że współczesne religijne życie żydowskie, to jest judaizm rabiniczny, stanowi zwyczajne przedłużenie religii Starego Testamentu, różnica zaś pomiędzy chrześcijanami a wyznawcami judaizmu polega na tym, ze judaizm jest religią Starego Testamentu, do której chrześcijanie dodali Nowy Testament. Kto tak myśli i naucza, nie zrozumie św. Pawła i genezy i istoty chrześcijaństwa ani genezy i natury judaizmu rabinicznego, ani wyzwań, jakie relacje chrześcijańsko-żydowskie niosą teraz. Nikt tak dobitnie i wyraźnie jak Paweł nie ukazał nowości i oryginalności chrześcijaństwa względem judaizmu biblijnego oraz różnicy między chrześcijaństwem a judaizmem, który niedługo później okrzepł jako judaizm rabiniczny. Nikt w dodatku tak dobitnie i wyraźnie jak on nie dowiódł, że chrześcijaństwo nie jest jedną z odmian judaizmu ani jedną z dróg usprawiedliwienia umożliwionych poprzez judaizm, lecz – przez przyjęcie Jezusa Chrystusa i wspólnotę z Nim – drogą, na którą powinni wkroczyć nie tylko poganie, lecz także wyznawcy judaizmu.

*****

Od kilkunastu lat coraz lepiej rozumiem wszystko, co przeszedł Paweł, gdy stał się gorliwym wyznawcą Jezusa Chrystusa i głosicielem Ewangelii: dyskusje, polemiki, napięcia, konflikty, lekceważenie, odmowę, sprzeciwy, intrygi, zasadzki, fałszywe oskarżenia, donosy i wszystko inne, prowadzące do pojmania i uwięzienia go w Jerozolimie, do odbywanych nad nim sądów, a wreszcie do przewiezienia do Rzymu i śmierci męczeńskiej. Jego losy odzwierciedlają relacje między Synagogą a Kościołem w najwcześniejszym okresie istnienia Kościoła, który poprzedził zburzenie świątyni jerozolimskiej przez Rzymian i ustanie kultu Starego Testamentu. Świadczą, że potencjał antychrześcijańskiego nastawienia, z jakim zetknął się Apostoł Narodów, był ogromny, a z biegiem czasu przybierało ono jeszcze drastyczne formy, które przesądziły,pomiędzy chrześcijaństwem a judaizmem zwiększała się przepaść istniejąca do dnia dzisiejszego. Konfrontacja, w której poprzez kilka dziesięcioleci, boleśnie dla chrześcijan, dominowała strona żydowska, później przybrała nowy zarys, żeby od IV w. Skutkować coraz wyraźniejszą, bolesną dla Żydów, dominacją strony chrześcijańskiej.

Refleksja zawarta w tej książce ukazuje same początki rozchodzenia się dróg Synagogi i Kościoła, które stanowią podwaliny dla późniejszej, jak na ironię zgodnej i – niestety – skutecznej współpracy wyznawców judaizmu i chrześcijan we wzajemnym oddalaniu się od siebie.

Kiedy kończyłem pracę nad tą książką, zostałem uhonorowany, jako pierwszy Polak, prestiżową Nagrodą Ratzingera. Przyjmując ją 22 listopada 2014 roku w Sali Konsystorialnej watykańskiego Pałacu Apostolskiego, myślałem, że życie i praca naukowo-dydaktyczna i wieloletnie zaangażowanie w kontakty katolicko-żydowskie, przysparzające niemało trudności i – nie waham się tego wyznać – cierpienia, zatoczyły szerokie koło. Święty Paweł stał się mi jeszcze bliższy, a wraz z nim papież Benedykt XVI, który ogłaszając Rok Świętego Pawła, powiedział: „Ma on sprzyjać uczeniu się od św. Pawła: uczeniu się wiary, uczeniu się Chrystusa i wreszcie uczeniu się trafnej drogi życia”. Właśnie taki jest w dodatku najważniejszy przekaz i cel tej książki.

(fragment Przedmowy)

KS. PROF. WALDEMAR CHROSTOWSKI– jeden z najwybitniejszych polskich biblistów; w latach 2003-2013 przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich; dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pierwszy Polak uhonorowany prestiżową Nagroda Ratzingera.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Między synagogą a kościołem
Kategoria Audiobooki
ISBN 9788380435933
Autor Waldemar Chrostowski
Wydawnictwo M
Ilość stron 500
Rok wydania 2015
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 36,96 zł
Najwyższa cena 36,96 zł
W bazie od 07.02.2020
Data aktualizacji 21.02.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii zmian cen pozwala na ocenę wartości towaru w czasie.

Przepraszamy, ale obecnie brak aktualnych danych z historią cen tego produktu.

Recenzje / opinie

Podziel się z innymi swoją opinią o tym produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym potencjalnym kupującym.

Obecnie nie ma opinii dotyczących Między synagogą a kościołem. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

Ceny prezentowanych poniżej ofert dla Między synagogą a kościołem , Waldemar Chrostowski nie zawierają w sobie potencjalnych kosztów zapakowania i przesyłki Przed dokonaniem wyboru, pozyskaj informacje o prestiżu firmy i pamiętaj o możliwości doliczenia dodatkowych kosztów. Odświeżanie listy propozycji cenowych ma miejsce co kilka minut.

 • Między synagogą a kościołem (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

  Między synagogą a kościołem Sklep on-line
  ★★★★★
  36,96 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki , Waldemar Chrostowski

Produkty powiązane

Brak produktów podobnych dla Między synagogą a kościołem

Inne z kategorii Audiobooki

Brak innych produktów w kategorii Audiobooki
...