Prezentowana książka jest pierwszą na rynku polskim publikacją poświęconą tematyce mikromobilności. Stanowi kompendium rozwiązań dla miast, które stają przed wyzwaniem uregulowania ruchu użytkowników indywidualnych i działalności operatorów urządzeń Transportu Osobistego.
Omówiono w niej globalny rozwój tego zjawiska, jego formy - najróżniejsze typy pojazdów i solidne rozwiązania systemowe oraz odbiór społeczny. Poświęcono też uwagę aspektom drogowym, karnym odszkodowawczym i ubezpieczeniowym, wynikającym z obecności UTO w przestrzeni faktycznej i prawnej.
Przedstawiono krytyczne uwagi do braku kompleksowych rozwiązań oraz dyskusję dotyczącą problematyki uregulowania mikropojazdów w Polsce. Zawarte w książce rozważania poświęcone są ponadto zagadnieniom ochrony środowiska a także przetwarzania danych osobowych (w tym cyberprzestępczości).
Ico_Gray_6.gif Adresaci: Książka zainteresuje przedsiębiorców, producentów i operatorów UTO, adwokatów, pracowników administracji rządowej i samorządowej. Może być jednakowo {pomocn|przydatn)a ekspertom i praktykom innych dziedzin, takich jak: nauka o administracji, urbanistyka, nauka o środowisku.