Przewodnik dla członków rad nadzorczych, zarządów i wszelkich innych osób zaangażowanych w kształtowanie ładu korporacyjnego, który stał się światowym bestsellerem. Wyzwania technologiczne, pojawiające się zagrożenia cybernetyczne, zmieniające się przepisy, nieprzewidywalne wydarzenia gospodarcze i społeczne sprawiają, że praca zarządów jest dziś znacznie trudniejsza niżeli kiedyś.
W książce Czytelnik odszuka zbiór spostrzeżeń, przykładów, schematów i strategii, które posiadają w założeniu pomagać przetrwać – i rozkwitać – w erze cyfrowej. Autorzy opierając się na zróżnicowanego typu doświadczeniach i przykładach z ponad 15 000 organizacji pokazują, jak marki mogą zmienić sposób zarządzania żeby zarządzać wydajnie.
Aby należycie zarządzać firmą w świecie momentalnie zmieniających się technice, konieczne jest coraz lepsze rozumienie nie tylko obecnego otoczenia, lecz także nieuchronności i kompleksowości nadchodzących wyzwań.
Książka ta kwestionuje obecne modele nadzoru właścicielskiego, przy okazji inspirując zarządy spółek i ich rady nadzorcze do zmian, a co z tego wynika, lepszego funkcjonowania w cyfrowym świecie. Przemysław Gacek – założyciel i prezes Grupy pracuj.pl Najbliższe dekady upłyną pod znakiem rewolucji modeli biznesowych i i wyzwań klimatycznych.
Książka pokazuje, jak firmy z całego świata kształtują modele nadzoru biznesu, aby te rewolucje napędzały ich rozwój, a nie spychały na margines. Solidna dawka inspiracji. Polecam! Paweł Markowski – niezależny członek Rady Nadzorczej Grupy Unibep Powiew świeżego powietrza!
Książka ta wykracza poza z reguły stosowane słowa wytrychy związane z ładem korporacyjnym. Pokazuje związki między technologią i cyfryzacją, składem rady, kulturą organizacyjną a wynikami spółki, wartością dla akcjonariuszy i pozostałych interesariuszy oraz niepodatnością spółki na niepewność otoczenia.
Kluczem do wzmocnienia tych związków jest dostatek rady. Dostatek rady wyzwala kreatywność, zaangażowanie, otwartość na zmiany i trendy, gotowość na konflikt poznawczy i krytyczne myślenie, ulepszoną dynamikę pracy rady, a udoskonalone decyzje podejmowane w spółce.
Publikacja jest pełna pouczających i optymalnych spostrzeżeń aktywnych członków rad z różnorodnych krajów. Oferuje przekonującą mapę ładu korporacyjnego w erze cyfrowej i zielonej transformacji, wykorzystującą technologie dla radykalnego odnawiania modeli biznesowych, zarządzania ryzykami, w tym ESG, w drodze do stabilnego rozwoju spółki.
To lektura, której w Polsce brakowało. Dr hab. Agnieszka Słomka-Gołębiowska, prof. SGH