„Prezentowana pozycja ma z reguły wymiar naukowy. Nie jest też pozbawiona cech o ergonomicznym charakterze. Jest to nader widoczne z uwagi na fakt negatywnego oddziaływania „pralni" na procesy społeczno-gospodarcze w poszczególnych państwach, lecz także w skali całego świata.
dzięki temu książka może być doskonałym źródłem inspiracji naukowo-badawczych, a także stanowić rzetelną podstawę w kreowaniu sprawnych, funkcjonalnych rozwiązań służących realnemu ograniczaniu ryzyka, o którym jest tu mowa".
Z recenzji prof. Dr. Hab. Jacka Grzywacza (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) „Książka ma w głównej mierze znaczenie naukowe w dyscyplinie ekonomia i finanse, co związane jest ze skutecznym udowodnieniem hipotezy głównej, ale może mieć w dodatku znaczenie edukacyjne dla osób zawodowo zajmujących się monitorowaniem zjawiska prania pieniędzy.
Osoby te zatrudnione są z reguły w podmiotach zobowiązanych do raportowania do Głównego Inspektora informacji Finansowej (GIIF) o transakcjach podejrzanych w świetle Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, a także finansowaniu terroryzmu.
Do takich działań zobowiązane są z zasady banki i inne instytucje pośrednictwa finansowego. Chciałbym potwierdzić raz jeszcze celowość wydania książki Ryzyko prania pieniędzy autorstwa dr Patrycji Chodnickiej-Jaworskiej.
Książka ta posiada liczne walory poznawcze i użyteczne (dla osób zawodowo trudniących się monitoringiem tego zjawiska)". Z recenzji prof. Dr. Hab. Mariana Górskiego (Uniwersytet Warszawski)