Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Leśnego Zakątka pozwoliło niewiele znaczącym i dużym Czytelnikom poznać bliżej świat emocji i potrzeb oraz opanować sztukę słuchania sercem tego, co inni mówią i widzenia sercem tego, co robią. To było wzruszające i wzbogacające spotkanie.
Tym razem żyrafa Bibi, szakal Zenon i ich mniej lub bardziej kudłaci przyjaciele podzielą się z Wami swymi zmartwieniami i radościami, tymi największymi, jakich dane jest nam w życiu doświadczyć. Starość, choroba, rozwód rodziców, raniące słowa padające z ust najbliższych – o tym wszystkim mieszkańcy Leśnego Zakątka chcą rozmawiać z przyjaciółmi i dawać sobie pełne miłości wsparcie. Będą również dzielić z Wami pierwsze najważniejsze doświadczenia wspólnoty, przyjaźni, odkrywania swej tożsamości i wyjątkowości.
·Czy mamy prawo płakać, kiedy nam smutno?
·Czy nieśmiałość to wada?
·Czy wolno nam zmienić zdanie?
·Czego nie wypada chłopcom, a czego dziewczynkom?
·Jak odnaleźć swoje miejsce między rodzicami, którzy się rozstali?
·Jak radzić sobie z tęsknotą?
·Jak zobaczyć w sobie wyjątkowość?
Te i inne pytania, a przeważnie odpowiedzi na nie, padną w drugim tomie bajek o empatii.
Intencją autorek bajek o empatii (inspirowanych porozumieniem bez przemocy Marshalla Rosenberga) jest krzewienie wśród dzieci i dorosłych komunikacji opartej na wzajemnym szacunku, akceptacji i empatii. Takie podejście pozwala odkryć potencjał i wewnętrzne piękno w naszych dzieciach oraz w nas samych. Dlatego też w bajkach nie ma rad. Ich miejsce zajęło zaciekawienie drugim człowiekiem – jego emocjami i potrzebami. Jest tu radość, złość, smutek, wdzięczność i niemało innych uczuć. Emocje są nad wyraz ważne, bo informują nas o potrzebach, o tym, co w danym momencie przeżywa jednocześnie nieduży, jak i pokaźny bohater bajki.