Platforma Moodle dla każdego nauczyciela, to podręcznik, który w zasadzie asygnowany jest dla wszystkich osób, które chcą wspomagać rutynowy proces nauczania sprawdzonym i przetestowanym narzędziem do e-learningu, używanym niemalże na całym świecie.
Platforma Moodle nie zastąpi bez wątpienia nauczyciela, a cykl dydaktyczny nie będzie mógł przebiegać bez jego występowaniu, jednak bezapelacyjnie jest w stanie ułatwić pracę każdego pedagoga. W książce można znaleźć takie informacje jak: Tworzenie nowych kursów i zarządzanie nimi, przypisywanie do nich nowych uczestników, a także udostępnianie wcześniej przygotowanych tworzyw dydaktycznych, testów albo zadań. Niezastąpioną pomocą jest przygotowana poprzez nas platforma testowa http://demo.itstart.pl, dzięki której można z łatwością sprawdzić opisywane zagadnienia.
Osoby, które oprócz kształcenia pełnią dodatkowo rolę administratorów platformy, albo stoją przed zadaniem zainstalowania jej na dowolnym systemie operacyjnym (Windows, Linux, Mac-os) dodatkowo znajdą coś dla siebie, bo jeden z rozdziałów książki, szczegółowo opisuje właśnie te zagadnienia.
Autorzy książki, to obecnie studenci informatyki, którzy pierwszy kontakt z zagadnieniami platformy Moodle zaczerpnęli w Zespole Szkół Nr1 w Piekarach Śląskich, gdzie jako uczniowie Technikum Informatycznego już od pierwszej klasy mieli możliwość na niemal wszelkich przedmiotach technicznych, testować platformę od strony ucznia. W klasach starszych natomiast uczestniczyli w charakterze asystentów technicznych podczas organizowanych przez szkołę konkursach i zawodach z zastosowaniem Moodla, co zapoczątkowało ich doświadczenie w dziedzinie zarządzania i administrowania platformą. W klasie maturalnej postanowili napisać książkę, gdzie oprócz przygotowań do matury i egzaminu zawodowego, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, znaleźli czas na tworzenie swej pierwszej publikacji.
Rafał Mazgaj aktualnie studiuje Informatykę Inżynierską na Uniwersytecie Śląskim. Jest na drugim roku studiów i specjalizuje się w Inżynierii Systemów Informatycznych. Swoją karierę zawodową wiąże z programowaniem oraz rozwijaniem oprogramowania i technice informatycznych.
Krzysztof Nadolski, na co dzień pracuje jako fotograf, łącząc swoje pasje ze studiami w Wyższej Szkole technice Informatycznych w Katowicach na kierunku Grafika komputerowa.
Rafał Oparowski studiuje na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, dodatkowo pracując w Kompani Węglowej. Na co dzień pasjonuje się sieciami komputerowymi i projektowaniem w systemie CAD.