Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym
Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym
Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym
Audiobooki Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne

Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym

19,00 zł

Specjalna okazja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 19,00 zł

Przejrzeliśmy wiele internetowych sklepów w naszym systemie aby wyszukać najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne z kategorii audiobooki kupisz w cenie 19,00 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana kwota 19,00 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Audiobooki
  • Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne
  • 9788361864110
  • Krzysztof Bielawny
  • Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne
  • 420
  • 2015

Opis Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym

Zakończenie II wojny światowej zmieniło oblicze narodowościowe, wyznaniowe, społeczne i polityczne południowej części dawnych Prus Wschodnich. Część ta w wyniku postanowień międzynarodowych została przyłączona do Polski, natomiast północna do Związku Radzieckiego. Zarówno ludność Warmii, jak i Mazur znalazła się w granicach Polski. Warmię zamieszkiwała ludność rzymskokatolicka, natomiast Mazury w szerokiej większości ewangelicy. W wyniku II wojny światowej dotychczasowa ludność opuszczała swą małą ojczyznę, emigrując do Niemiec Zachodnich. Wyjeżdżali zarówno Warmiacy, jak i Mazurzy, a więc katolicy i ewangelicy. W zamian na opustoszałe tereny przybywali nowi osadnicy z różnorodnych stron Polski. Przybywała ludność z okolic Suwalszczyzny, Kolna, Łomży, Ostrołęki, Kadzidła, Myszyńca, Chorzel, Przasnysza, Ciechanowa, Działdowa, Lubawy, Grudziądza i wielu innych miejscowości. Zasiedlili tę ziemię także osadnicy z Wileńszczyzny, Lubelskiego, z centralnej Polski, a choćby z Bieszczad. Nowi przybysze w większości byli wyznania rzymskokatolickiego, nie brakowało jednak i innych wyznań, choć stanowiły one widoczną mniejszość. Wśród tej mniejszości znajdowali się wyznawcy prawosławia, Kościoła grekokatolickiego, metodystycznego, ewangelicko-augsburskiego i innych pomniejszych wyznań. Zamiarem tej pracy jest ukazanie nieprzystępnych dziejów wyznawców Kościoła ewangelicko-augsburskiego na Warmii i Mazurach po zakończeniu II wojny światowej, naszych współbraci chrześcijan, którzy dzielili skomplikowane dzieje powojenne wraz z ludnością rzymskokatolicką. Ludność ewangelicka bowiem musiała walczyć o własne świątynie, o duszpasterzy, którzy by sprawowali opiekę religijną nad nimi, o zgodę na sprawowanie nabożeństw we własnych domach, o naukę religii, o używanie języka zrozumiałego w liturgii, a więc o język niemiecki, a zwykle o własną godność dziecka Bożego. Był to czas wyjątkowo bolesny, poprzedzony tak samo tragicznymi latami wojny i okupacji niemieckiej, podczas której hitlerowcy wymordowali m.in. Całą rodzinę Burschów, krewnych Edmunda Burschego profesora teologii ewangelickiej Uniwersytetu Warszawskiego i ks. Juliusza Burschego, naczelnego biskupa Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce niestrudzonego obrońcy polskości Śląska i Mazur. Kościół ewangelicko-augsburski w Polsce był tym kościołem, który bardzo ucierpiał w czasie II wojny światowej, marnotrawiąc pokaźną część swych duchownych zamordowanych poprzez hitlerowców. Po okresie socjalizmu nazistowskiego wkroczył socjalizm komunistyczny, który z całą bezwzględnością niszczył to, co było związane z chrześcijaństwem.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym
Kategoria Audiobooki
Marka Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne
ISBN 9788361864110
Autor Krzysztof Bielawny
Wydawnictwo Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne
Ilość stron 420
Rok wydania 2015
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 19,00 zł
Najwyższa cena 19,00 zł
W bazie od 02.03.2016
Data aktualizacji 23.12.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia zmian cen pozwala Ci na porównanie wartości towaru na przestrzeni czasu.

Na chwilę obecną nie mamy historycznych danych dotyczących cen dla produktu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla innych bardzo istotna! Dodaj swoją recenzję produktu.

Obecnie nie posiadamy recenzji dla Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym. Twój komentarz może być pierwszy!

Znalezione oferty w bazie

Do cen pokazanych poniżej dla Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne nie wliczono ewentualnych kosztów dostawy / wysyłki. Przed zakupem, uzyskaj info o renomie firmy i nie zapomnij o możliwości pojawienia się kosztów powiązanych z przesyłką. Co kilka - kilkanaście minut odbywa się aktualizacja katalogu propozycji.

  • Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym (oferta z TaniaKsiazka.pl)

    Kościół ewangelicko-augsburski na warmii i mazurach po ii wojnie światowej w spojrzeniu historyczno-ekumenicznym Sklep on-line
    ★★★★★
    19,00 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Warmińskie Wydawnictwo Diecezjalne

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...