elitarne pałace bywają więzieniem, a różnorodność klątwą.
Kontynuacja bestsellerowej historii o bogactwie na pokaz, które niejednokrotnie skrywa emocjonalne ubóstwo.
Magda wraca na Bliski Wschód, tym razem już jako matka. I choć wraca ponadto do zawodu projektantki wnętrz wytwornych apartamentów, willi i pałaców, jej spojrzenie na kraje Zatoki Perskiej diametralnie się zmienia. Macierzyństwo przestawiło zwrotnicę jej życia z pogoni za karierą na rodzinę, rodzina zaś w świecie arabskim jest święta. Często tak ważna, że doprowadza do tragedii i wynaturzeń, a zamiast szczęścia przynosi rozpacz.
Po doświadczeniach w Omanie i Arabii Saudyjskiej bohaterka ma okazję zajrzeć do pałaców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – i znowu to nie wnętrza, ale mieszkający w nich ludzie okazują się godni uwagi. Magda w przejmujący sposób opowiada o swych wrażeniach, zaskoczeniach, obawach i bliskowschodnich fascynacjach. A także o niewiarygodnej, skomplikowanej do wytłumaczenia klątwie ognia, która po raz kolejny na nią spada.
Marcin Margielewski – pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Poprzez dziesięć lat podróżował, mieszkając pomiędzy innymi w pokaźnej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: „Jak podrywają szejkowie" (2019), „Była arabską stewardesą" (2019), „Zaginione arabskie księżniczki" (2020), „Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), „Urodziłam dziecko szejka" (2020), trzytomowej kolekcji „Niewolnicy" (2021), „Porzuciłam islam, muszę umrzeć" (2022), „Wyrwana z piekła talibów" (2022), „Kłamstwa arabskich szejków" (2022), „Zaginiony arabski książę" (2023),„Piekło kobiet Iranu" (2023), „Handlarze arabskich niewolników" (2023), „Sekrety arabskich kurortów" (2023), „Luksus arabskich pałaców" (2024), a także „Szofer arabskich bogaczy" (2024).