Najpilniej strzeżona tajemnica świata: życie to gówno. Rzeczywistość polskich blokowisk? Przemoc i czuły seks. Szpetność gierkowskich mieszkań i piękno marzeń młodzieży. Pogarda dla bliźniego i fascynacja Absolutem.
Nowa polska rzeczywistość jest barwnym straganem idei, na którym ortodoksyjna religijność sąsiaduje z przeświadczeniem o bezsensowności egzystencji, troska o dziecko z wychowawczym terrorem, a poszukiwanie miłości z pragnieniem śmierci.
W takiej właśnie pełnej pęknięć i sprzeczności Polsce żyje Krzysztof – człowiek, który mozolnie próbuje wykuć swoją tożsamość. Co ma mu teraz powiedzieć? Chryste, on jeszcze nie wie… Nie zna najpilniej strzeżonej tajemnicy świata: życie to gówno.
Ale przecież czasem świeci słońce, czasem śpiewają ptaki, czasem topnieje lód… – Nikt nie jest wspaniały, Krzysiu. Poza tym wina nigdy nie leży po jednej stronie. Postaraj się być dla taty trochę bardziej zaradny.
I trochę więcej się uśmiechaj. Dorota nie zaśpiewa mu kołysanki ani nie opowie mu bajki. Mimo to materac na łóżeczku z Ikei robi się coraz bardziej miękki, jasna pościel pachnie łąką w płynie. Ona wychodzi.
Jeśli lód nie poziomyje, może uda się jednak wyciąć przerębel. Angelika Szelągowska-Mironiuk – urodzona w 1992 roku w Łowiczu. Dorastała w Sochaczewie k. Warszawy. Ukończyła studia psychologiczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Łódzkim.
aktualnie mieszka w Łodzi, gdzie pracuje jako psycholog i copywriter. Przez niemało lat zaangażowana w działalność harcerską. Kocha taniec, podróże, a także swojego męża. W 2015 roku ukazał się jej debiut – zbiór opowiadań dla dzieci pt.
„Przywidziadła. Opowieści niepokornej gawędziarki". Książka była nominowana do nagrody „najlepsza książka na lato" portalu literackiego „Granice" oraz wymieniona na portalu Parenting, jako „Jedna z 10 książek, które Twoje dziecko musi przeczytać".