Jak przetrwać w czasie kryzysu, pandemii, wojny? użyteczny przewodnik Brak prądu, wody w kranach, rozmrażają się lodówki – nie działa telefon, internet, nieczynne bankomaty i stacje benzynowe – na ulicach mrok … Tak może się zaczynać kryzys, początek upadku cywilizacji … Na pytanie, czy człowiek XXI wieku, żyjący w takim oderwaniu od natury, uzależniony od zdobyczy cywilizacji i globalnych powiązań może przetrwać taki upadek, usiłuje odpowiedzieć Piero San Giorgio.
dostajecie Państwo książkę, której tematyka stała się nad wyraz aktualna w dzisiejszych czasach. Efekty pandemii, wojny, kryzysu wywołują spustoszenie w ekonomii krajów i społeczeństw. Nie pierwszy raz to się dzieje w historii.
Przypomnijmy hiszpańską grypę, która spowodowała więcej ofiar i strat niżeli cała I wojna światowa czy kryzysy gospodarcze po I i II wojnie światowej. Wydarzenia te zmuszają nas do zastanowienia, się co robić dziś? Jak postępować? Na te pytania usiłuje odpowiedzieć autor publikacji.
Książka stanowi kompendium wiedzy o przetrwaniu w kryzysie i załamaniu gospodarczym, niezależnie od ich przyczyn. Gdy przestaje działać cała infrastruktura, wykupowanie są produkty żywnościowe, higieniczne i medyczne.
Następuje zerwanie łańcuchów logistycznych i załamanie dostaw do większości aglomeracji miejskich; to tylko niektóre z wyzwań z którymi trzeba się zmierzyć. Nie przypuszczaliśmy, gdy zaczynaliśmy pracę nad książką, iż tak szybko stanie się ona tak stanowczo aktualna.
Niektóre fragmenty książki są nie tylko ostrzeżeniem, lecz brzmią jak prognoza, która się urzeczywistnia: „ „ … W czerwcu 2001 roku rząd USA przeprowadził symulację wybuchu epidemii. Celem operacji pod kryptonimem „ Dark Winter" było zbadanie zdolności amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i szpitalnej do reagowania na wypadek wybuchu epidemii ogólnonarodowej.
Według wyników eksperymentu, cały system bezpieczeństwa medycznego wyjątkowo błyskawicznie by się zawalił. Symulowanego wirusa nie udało się opanować i w ciągu zaledwie czterech dni rozprzestrzenił się poza granice państwa, wywołując panikę na całym świecie.
Opracowanie szczepionki albo lekarstwa wymaga czasu. Szpitale prędko byłyby przepełnione, dotknięte brakiem łóżek i personelu pielęgniarskiego, a lekarze byliby jednymi z pierwszych, którzy zachorowali.
…" Gdy patrzymy teraz na bieg wydarzeń w USA, wnioski nasuwają się same! Na pytanie, czy człowiek XXI wieku, żyjący w oderwaniu od natury, uzależniony od zdobyczy cywilizacji i globalnych powiązań, może przeżyć i przetrwać taki upadek, usiłuje odpowiedzieć Piero San Giorgio.
Zanim rozpocznie się walka o dostęp do bardzo ograniczonych zasobów naturalnych, zanim biedny z widłami wyruszy przeciwko bogatemu, a imperia będą się szykować do decydującej bitwy o to, co jeszcze na Ziemi pozostało, warto się czegoś zawczasu nauczyć, przekonuje autor.
To książka o tym, jak zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę, jak znaleźć i obronić swoją przystań i kryjówkę TBA - trwałą bazę autonomiczną - i zabezpieczyć ją we wszystko, co konieczne do przeżycia: wodę, energię, żywność czy choćby ujście ścieków.
Piero San Giorgio wskazuje na przedmioty, które warto zgromadzić, a także te, które za każdym razem warto nosić przy sobie. Demonstruje, jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych, jak przygotować psychologicznie siebie i swoją rodzinę, a przebywanie w kryjówce uczynić znośnym, nawet wygodnym.
Jednym słowem - jak przetrwać. Ta książka to nie poradnik, to koniecznik na nadchodzące czasy, który być może okaże się ratunkiem ponadto dla Ciebie. Piero San Giorgio – pisarz szwajcarski urodzony w Mediolanie (1971), znany z książki Survivre à l'effondrement économique, wydanej w 2011 roku, a dotyczącej zagrożeń cywilizacyjnych i widma globalnej katastrofy albo wojny.
Otrzymał wykształcenie w zakresie postępowych technologii, globalnego marketingu i informatyki. Ponad 20 lat zajmował się projektami dotyczącymi Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki jako biznesmen, ekspert ds.
marketingu i konsultant IT(m.in. Dyrektor wykonawczy w Oracle, założyciel producenta Andiamo, dyrektor Salesforce.com oraz członek zarządu Business Investigation). Jest oficerem milicji w armii szwajcarskiej.
Od 2005 roku podejmuje temat przyszłych katastrof, przewiduje upadek światowej gospodarki i bada sposoby na przetrwanie. Radykalizm uczynił autora wybitnym orędownikiem ruchu przetrwania w świecie frankofonii.
Jego książka została opublikowana w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku pod tytułem „Survive The economic collapse"" (Editions Washington Summit), następnie w Rosji w 2014 roku i wreszcie po włosku i arabsku w 2015 roku.
Kiedyś mówiono: „obyś żył w niebanalnych czasach", dziś wiemy, że one nastały.