Oświecenie było rewolucyjnym okresem w rozwoju ludzkości, zaczynając intelektualną tradycję, która z czasem doprowadziła do rozkwitu współczesnej nauki. Był to także czas działalności niektórych z najciekawszych myślicieli w historii, którzy zrewolucjonizowali nasze spojrzenie na świat i nas samych.
„Filozofia oświecenia w pigułce" w zrozumiały sposób przybliża te kluczowe idee – od sławnej sentencji Kartezjusza „Myślę, więc jestem", która otworzyła nowy rozdział w filozofii, poprzez teorie percepcji Locke’a i rozumowanie indukcyjne Hume'a i, po racjonalizm moralny Kanta i panteizm Spinozy.
Liczne diagramy, a także zwięzłe podsumowania każdego rozdziału czynią z książki funkcjonalne kompendium filozofii okresu oświecenia, a także rewelacyjny punkt wyjścia do dalszej nauki. „Wiedza w pigułce" to tłumaczenia kultowej kolekcji popularnonaukowej docenionej m.in.
poprzez The Times Literary Supplement i The Jung Society of Utah za „prezentację nieprzystępnych tematów w prostej formie". Książki z tej serii to charakterystyczne „pigułki wiedzy" – jednocześnie z zakresu nauk ścisłych, jak i humanistycznych.
przystępnie napisane i bogato ilustrowane, zawierają pakiet danych, które warto znać.