Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów
Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów
Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów
Audiobooki Centrum badań Nad Zagładą Żydów

Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów

51,34 zł

Specjalna promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę ma TaniaKsiazka.pl w cenie 51,34 zł

Przeszukaliśmy wiele sklepów internetowych w naszym systemie aby odszukać najkorzystniejszą ofertę dla Ciebie. Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów Centrum Badań nad Zagładą Żydów z kategorii audiobooki kupisz w cenie 51,34 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona wota 51,34 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Audiobooki
  • Centrum badań Nad Zagładą Żydów
  • 9788363444716
  • Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów
  • 2020

Opis Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów

Tematem przewodnim 16. Numeru rocznika, którego współredaktorami są naukowcy z Centrum Badań Żydowskich UŁ, jest historia getta łódzkiego. Numer rozpoczynają wspomnienia Mariana Turskiego o ostatnich dniach w getcie w sierpniu 1944 r.

Obok głosu świadka, przedstawiamy czytelnikom studium Andrzeja Czyżewskiego o prowadzonej poprzez władze PRL polityce historycznej dot. Getta, artykuł Ewy Wiatr o funkcjonowaniu młodzieżowych grup na Marysinie czy tekst Michała Trębacza poświęcony spuściźnie fotograficznej getta.

Irmina Gadowska pisze o malarzach, Adriana Bryk demonstruje historią poczty, a Krystyna Radziszewska opisuje losy Żydów europejskich deportowanych do getta z jesienią 1941 r. Badania na materiałach z getta łódzkiego i warszawskiego oparli Jacek Walicki, porównujący funkcjonujące w gettach archiwów i Sylweriusz Królak analizujący opisy spacerów po obu gettach.

Andrzej Grzegorczyk omawia organizację pierwszej fali deportacji z getta a Bartosza Grzanki pisze o działalności SS-Sonderkommando Kulmhof. Publikujemy także dziennik z getta Viktora Hahna, relację Mordechaja Żurawskiego, uciekiniera z Chełmna, a także opracowanie Waldemara Szulca o obozie śmierci.

Poza tematyką łódzką w numerze wynajdzie Czytelnik również m.in. Artykuł Sławomira Poleszaka dotyczący „żołnierza wyklętego" Józefa Franczaka ps. „Lalek". Dariusza Libionki piszącego o postępowaniach sądowych przeciwko członkom lokalnych struktur NSZ powiatów miechowskiego i pińczowskiego, Adama Kopciowskiego o lubelskim kolaborancie Szamie Grajerze, czy Nawojki Lobkowicz o problemach z restytucją zagrabionego poprzez nazistów mienia.

Chcielibyśmy także zwrócić uwagę czytelników na zamieszczone w dziale „Materiały" pisane jesienią 1942 r. Listy lekarza Józefa Jabłońskiego, ukrywającego się wówczas ze względu na pochodzenie na Lubelszczyźnie.

Listy te są nietypowe z kilku powodów, o czym pisze podający je do druku wnuk dr. Jabłońskiego – prof. Marcin Kula. Powraca dział „Curiosa", a w nim teksty Agnieszki Haski o najnowszej literaturze dotyczącej Auschwitz i Alicji Podbielskiej o toruńskim sposobie „upamiętniania" pomocy udzielanej Żydom.

W numerze działy: Studia Getto łódzkie Sylwetki Z warsztatów badawczych Materiały Punkty Widzenia Omówienia, recenzje, przeglądy Upamiętnienia Zagłady Curiosa A w nich między innymi: Andrzej Czyżewski o getcie łódzkim w polityce historycznej Ewa Wiatr o ruchu hachszarowym w getcie łódzkim Irmina Gadowska o artystach plastykach w getcie łódzkim Sławomir Poleszak o ostatnim „wykletym" i Żydach Dziennik prażanina Viktora Hahna z łódzkiego getta Relacja Mordechaja Żurawskiego z Chełmna Ryszard Lerczynski – jedyny łódzki Sprawiedliwy Jacek Walicki o różnicach i podobieństwach archiwum getta łódzkiego i Archiwum Ringelbluma Andrzej Grzegorczyk o transportach kolejowych z getta łódzkiego do obozu zagłady Kulmhof Adriana Bryk o poczcie działajacej w getcie łódzkim Sylwetka Danuty Dabrowskiej Michał Sobelman o problemach z „listą Ładosia" Alicja Podbielska o upamiętnieniu Sprawiedliwych w Toruniu

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów
Kategoria Audiobooki
Marka Centrum Badań nad Zagładą Żydów
ISBN 9788363444716
Wydawnictwo Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów
Rok wydania 2020
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 51,34 zł
Najwyższa cena 51,34 zł
W bazie od 06.02.2021
Data aktualizacji 12.01.2025
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność monitorowania historii cen pozwala na podejmowanie mądrych decyzji o zakupie.

Bardzo nam przykro, ale na chwilę obecną nie ma dostępnych danych o historii cen produktu Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów (Audiobooki).

Recenzje / opinie

Podziel się z nami swoją opinią o produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym klientom.

Na chwilę obecną brak recenzji Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów. Bądź pierwszym, który dodaje opinię!

Znalezione oferty w bazie

W cenach ofert dla Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów Centrum Badań nad Zagładą Żydów, przedstawionych na poniższej liście, nie uwzględniono możliwych kosztów wysyłki. Przed wytypowaniem miejsca, gdzie zrealizujesz zakup, zorientuj się w ocenach firmy oraz dodaj do tego możliwy koszt przesyłki. Aktualizacja listy propozycji cenowych odbywa się co kilka minut.

  • Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

    Zagłada żydów. studia i materiały nr 16 r. 2020 Centrum badań nad zagładą żydów Sklep on-line
    ★★★★★
    51,34 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Produkty powiązane

Zagłada żydów. studia i materiały nr 11 r. 2015
Centrum Badań nad Zagładą Żydów

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...