Choroby psychosomatyczne. Jak zmienić emocje negatywne na pozytywne i uzdrowić ciało?
Mindfulness - trening uważności. Cz. 1.
Mindfulness, czyli trening uważności, to kolekcja wykładów nagranych na żywo podczas lives w 2020 roku, której celem było niesienie pomocy osobom cierpiącym, nie zawsze należycie zrozumianym poprzez lekarza z uwagi na brak widocznych odchyleń w klasycznych badaniach. Ludzie ci w wyniku wielomiesięcznego "narzekania", często odsyłani zostają do psychiatry po leki uspakajające, jednak to nie uzdrawia ich w pełni. Wśród tego typu przypadków znajdują się choćby małe dzieci wtedy, kiedy ani leki, ani dieta ani wizyty u psychologia nie przynoszą oczekiwany rezultatów. Dlaczego?
Kiedy czujemy się źle, ściska nas w wątrobie bądź w żołądku, boli nas głowa, serce, plecy, stawy, mięśnie, mamy duszności i nie możemy spać w nocy, mamy problem z rozstrojonym układem pokarmowym, a z badań lekarskich jasno wynika, iż wszystkie wyniki są w normie. W takich przypadkach, z obszernym prawdopodobieństwem można stwierdzić, iż cierpimy na tzw. Zaburzenia psychosomatyczne.
Określenie psychosomatyczny wprowadził niemiecki psychiatra – Heinroth w 1818 roku. Jest to określenie na choroby somatyczne (fizyczne), w powstaniu, których biorą widoczny udział czynniki psychologiczne (z reguły emocjonalne). Negatywne emocje przyczyniające się do powstania chorób psychosomatycznych sprzyjając rozwojowi tych dolegliwości. Mogą one zmaterializować się w ciele pod wpływem sytuacji konfliktowych oraz wewnętrznego konfliktu emocjonalnego, kiedy zbyt długo "bijemy się" z naszymi myślami bez szukania rozwiązań. W chwili obwiniania nas przez kogoś czy też, kiedy sami siebie obwiniamy. Mogą również wystąpić w trakcie frustracji, nienawiści, żalów, pretensji czy gniewu, zwłaszcza, jeśli są tłumione i przeżywane wielokrotnie. Zakłada się, iż początek zaburzeń ujawnia się przeważnie już przed trzydziestym rokiem życia, a z zasady powstają one już w dzieciństwie i rzutują na psychikę w człowieku, jako nieuświadomione traumy.
Głównym powodem trudności w uzdrawianiu tego typu problemów jest fakt, że w tego powyższych przypadkach, najlepiej jest skorzystać z konsultacji u jednego specjalisty - najlepiej terapeuty medycyny holistycznej, pracującego w dyscyplinie naukowej PsychoNeuroImmunologia. Zjednoczy on wszystkie dolegliwości w całość, przeprowadzi analizę odżywiania, zaleci trafne zmiany i uzupełniającą suplementację, a co najważniejsze, poszuka przyczyny możliwie wszystkich dolegliwości u chorej osoby np. Skąd biorą się uporczywe bóle psychogenne w obecnym życiu, bądź choćby znajdzie przyczyny w odległej przeszłości czy też u jej przodków. Uświadamiając sobie przyczyny problemów, można będzie jednocześnie pracował tak w przestrzeni fizycznej (ciało), jak także psychicznej (umysł - myśli) oraz duchowej (emocje).
...