Niniejszy skrypt jest dedykowany z reguły dla studentów uczelni technicznych, kształcących się na kierunkach: elektronika, elektrotechnika, informatyka, telekomunikacja. Posiada on zbiór ćwiczeń laboratoryjnych, które można realizować w ramach przedmiotów takich, jak np.: technologia cyfrowa, układy logiczne i systemy cyfrowe.
informacje przekazane w skrypcie stanowią uzupełnienie wiedzy teoretycznej, uzyskanej poprzez studentów w ramach zajęć wykładowych oraz ćwiczeń tablicowych z wyżej wymienionych przedmiotów, natomiast przykłady prezentowanych ćwiczeń laboratoryjnych pozwalają na wstępną weryfikację wiedzy, zdobytej poprzez studentów przy realizacji zadań użytecznych.
Zakres tematyczny skryptu obejmuje najróżniejsze obszary techniki cyfrowej, a jednocześnie w jego treści można odnaleźć zadania o różnym poziomie trudności: od elementarnych układów logicznych, poprzez podstawowe układy arytmetyczne, komutacyjne i sekwencyjne, aż do zaawansowanych układów generatorów sygnałowych oraz przetworników analogowo-cyfrowych i cyfrowo-analogowych.
Opis poszczególnych ćwiczeń laboratoryjnych, zawartych w skrypcie, jest szczególnie szczegółowy.