Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi
Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi
Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi
Audiobooki Fundacja Oratio Recta

Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi

28,41 zł

Specjalna promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 28,41 zł

Przeszukaliśmy bazę sklepów online w naszej bazie danych aby wyszukać najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi Fundacja Oratio Recta z kategorii audiobooki kupisz w cenie 28,41 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Wyświetlona wota 28,41 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • Fundacja Oratio Recta
 • 9788364407949
 • Robert Walenciak
 • Fundacja ORATIO RECTA
 • 2021
 • historia

Opis Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi

Ostatnia tajemnica stanu wojennego Nic lepiej nie służy zrozumieniu przeszłości niżeli najgłębsze poznanie faktów. Stan wojenny należy już do historii. Był on nad wyraz niełatwą operacją polityczną, policyjną i wojskową.

Autor, korzystając z wielu źródeł, wspaniale to demonstruje. Kto szuka prawdy o tamtych czasach i tamtej sytuacji – w tej książce ją odszuka. Dr Franciszek Puchała, generał dywizji w stanie spoczynku Robert Walenciak – dziennikarz i publicysta polityczny w „Przeglądzie" od pierwszego numeru.

Pracował również w TVP i Polskim Radiu. Autor cyklu programów „za kulisami PRL-u". Opublikował książki Polska Ludowa – zapis rozmów profesorów Karola Modzelewskiego i Andrzeja Werblana, Polska Ludowa. Postscriptum –rozmowy z prof.

Andrzejem Werblanem oraz Karol Modzelewski. Buntownik. Wywiady nie miały wątpliwości. Interwencja radziecka w Polsce była o włos. Tylko niektórzy historycy o tym jeszcze nie wiedzą. Robert Walenciak oświetla czarną dziurę polskiej historii.

Piotr Niemczyk, b. Dyrektor Biura Analiz i informacji i b. Z-ca szefa wywiadu Urzędu Ochrony Państwa. Stan wojenny był w moim życiu momentem szczególnym. Byłam wtedy zbuntowaną nastolatką w maturalnej klasie.

W tym wieku świat postrzega się w czarno-białych barwach. Ja – z jednej strony – ufałam ojcu, ale z drugiej byli moi przyjaciele, w większości z opozycyjnych rodzin. Musiałam te dwa światy w sobie pogodzić.

W tym czasie merytoryczna rozmowa z moim ojcem była niemożliwa z powodu mojej młodzieńczej afektacji. Jego argumenty zaczęłam pojmować istotnie później. A tak naprawdę wtedy, kiedy sama zostałam matką, dla której bezpieczeństwo jest ważniejsze od wolności.

Dziś rozumiem, że obie strony mogą mieć rację. I iż w tamtej sytuacji nie mogło dojść do porozumienia. Cieszę się, że powstała taka książka jak ta, która w przeciwieństwie do większości publikacji nie stara się oceniać, lecz chce zrozumieć.

Jest to bliskie mojemu myśleniu. Z całego serca mogę ją polecić… Monika Jaruzelska

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi
Kategoria Audiobooki
Marka Fundacja Oratio Recta
ISBN 9788364407949
Autor Robert Walenciak
Wydawnictwo Fundacja ORATIO RECTA
Rok wydania 2021
Tematyka historia
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 28,41 zł
Najwyższa cena 28,41 zł
W bazie od 22.06.2022
Data aktualizacji 21.02.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii zmian cen pozwoli Ci podejmować.

Nie udało nam się pozyskać historycznych informacji na temat cen dla produktu Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi. Proszę spróbuj ponownie w późniejszym czasie.

Recenzje / opinie

Masz ten produkt? Daj nam znać, co o nim sądzisz.

Przepraszamy, ale obecnie nie mamy jeszcze opinii o Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi.

Znalezione oferty w bazie

W cenach ofert dla Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi Fundacja Oratio Recta, prezentowanych poniżej, nie uwzględniono ewentualnych kosztów wysyłki. Przed wyborem miejsca zakupu, zapoznaj się z oponiami o sklepie i rozważ dodatkowy koszt związany z przesyłką. Katalog propozycji cenowych jest okresowo aktualizowana co jakiś czas, około raz na kilka - kilkanaście minut.

 • Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi (oferta z TaniaKsiazka.pl)

  Gambit Jaruzelskiego - Tylko w Legimi możesz przeczytać ten tytuł przez 7 dni za darmo., AZ#9D648949EB/DL-ebwm/mobi Sklep on-line
  ★★★★★
  28,41 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Fundacja Oratio Recta

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...