\n\nTom III komentarza pod redakcją naukową prof. Dr. Hab. Tadeusza Wiśniewskiego obejmuje art. 506–729 ustawy – Kodeks nowoczesnania cywilnego, dotyczące postępowania nieprocesowego, a także nowoczesnania w razie zaginięcia albo zniszczenia akt.
mieści omówienie wszelkich zmian w Kodeksie, które miały miejsce w ostatnich latach. \n\nAutorzy – wybitni przedstawiciele praktyki prawniczej i nauki – prezentują w szerokim zakresie nowelizacje przepisów Kodeksu nowoczesnania cywilnego dotyczące m.in.: nowych instrumentów procesowych, które mogą zostać użyte wobec osób stosujących przemoc w rodzinie; możliwości zażądania poprzez pracownika w innowacyjnaniu nieprocesowym ustalenia uprawnienia do otrzymania świadectwa pracy oraz sprostowania tego świadectwa; nowego pojęcia „sprawa rejestrowa" i innych doniosłych zmian w przepisach kodeksowych i okołokodeksowych regulujących postępowanie rejestrowe, w szczególności w kierunku jego elektronizacji.
\n\nKomentowane zagadnienia zostały konkretnie osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny są ukazujene szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy, postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i oferują realne rozwiązania.
\n\n Adresaci:\nPublikacja jest dedykowana w głównej mierze dla sędziów, adwokatów, radców prawnych komorników sądowych i aplikantów tych zawodów prawniczych. Nie brak w niej w dodatku rozważań mogących zainteresować przedstawicieli doktryny.