\n\nPublikacja mieści analizę wybranych wytycznych i stanowisk ESMA, KNF i UKNF w zakresie ustawodawstwa MiFID I i MiFID II, które w stanowczy sposób wpłynęły na praktykę firm inwestycyjnych i banków w Polsce w obszarze obrotu instrumentami finansowymi.
na dodatek porusza dużo zagadnień poręcznych i wdrożeniowych. Autor przedstawił mocne rozwiązania pojawiających się w praktyce problemów. \n\nOpracowanie zostało wzbogacone grafikami obrazującymi rozważane treści.
\n\nUwzględniono w nim stanowiska m.in.: Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie wybranych aspektów świadczenia usług doradztwa poprzez firmy inwestycyjne i banki, o których mowa w art. 70 ust. 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi; Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie stosowania art.
8 ust. 3 i 5 rozporządzenia (PRIIP) w sprawie dokumentów zawierających kluczowe dane, dotyczących detalicznych produktów zbiorowego inwestowania i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych; Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w sprawie określonych aspektów wymogów dyrektywy MiFID II dotyczących komórki do spraw nadzoru zgodności z prawem.
\n\nPublikacja przeznaczona jest dla adwokatów, radców prawnych, ekonomistów, pracowników naukowych, a najczęściej dla bankowców: compliance officers, prawników w bankach, pracowników innych działów.