W książce zostały omówione najważniejsze etapy postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego i postępowania sądowoadministracyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem środków odwoławczych i nieprzeciętnych środków prawnych weryfikacji orzeczeń sądowych.
Opracowanie zostało podzielone na trzy części:
- w części pierwszej dokonano analizy prawnej pełnomocnictwa procesowego, tj.: ustanowienie pełnomocnika i jego skutki procesowe, zakres pełnomocnictwa, wygaśnięcie pełnomocnictwa.
- w części drugiej omówiono czynności pełnomocnika w innowacyjnaniu administracyjnym, tj. Podczas wszczęcia i w toku nowoczesnania, w postępowaniu wyjaśniającym, czy też weryfikacji decyzji i postanowień;
- w części trzeciej omówiono czynności pełnomocnika w innowacyjnaniu sądowoadministracyjnym, tj. Przygotowanie pism w progresywnaniu przed sądem administracyjnym, czynności w toku nowoczesnania sądowoadministracyjnego, a także po wydaniu orzeczenia sądowego, w tym zaskarżanie orzeczeń sądowych.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla profesjonalnych pełnomocników – adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych i rzeczników patentowych.