\n\nKomentarz stanowi szczegółową analizę zupełnie nowej regulacji prawnej, jaką są pracownicze plany kapitałowe, dokonaną jednocześnie z poręcznego, jak i teoretycznego punktu widzenia. Skupia się na przedstawieniu zasad funkcjonowania systemu oraz wyraźnych aspektów tworzenia, prowadzenia i zarządzania PPK.
\n\nW publikacji zawarto omówienie ekonomicznych skutków funkcjonowania najważniejszych instytucji prawnych współtworzących system PPK. Uwzględnione zostały regulacje z dziedziny prawa finansowego oraz stosunków prawnych zatrudnienia.
\n\nAutorzy odwołują się do dorobku doktryny i orzecznictwa prawa cywilnego, prawa rynków kapitałowych, prawa ubezpieczeń społecznych oraz prawa pracy. Sięgają dodatkowo do dorobku ekonomicznego i prawnego z zakresu dopełniającego zabezpieczenia emerytalnego, powołując się przy tym na doświadczenia międzynarodowe.
W komentarzu znajdują się na dodatek odwołania do stanowisk Komisji Nadzoru Finansowego dotyczących funkcjonowania instytucji finansowych. \n\n Adresaci:\nKsiążka jest dedykowana dla podmiotów zatrudniających zobowiązanych do tworzenia PPK, instytucji finansowych planujących rozpoczęcie działalności na tym rynku oraz wszelkich potencjalnych uczestników pracowniczych planów kapitałowych.
Będzie także {pomocn|przydatn)ym źródłem wiedzy dla prawników praktyków oraz pracowników naukowych zainteresowanych tytułową tematyką.