\n\nW opracowaniu zawarto kompleksowe omówienie problematyki przejścia wierzytelności hipotecznej w drodze umowy, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece. Wypracowane przez autora wnioski pozwolą zrozumieć model uregulowania przeniesienia wierzytelności hipotecznej w prawie polskim.
Z ergonomicznego punktu widzenia mogą być pomocne w formułowaniu postanowień umów posiadających za przedmiot wierzytelność hipoteczną. \n\nKsiążka obejmuje nie tylko analizę konstrukcji prawnej,też obszernie demonstruje poszczególne zagadnienia związane z przejściem wierzytelności hipotecznej w drodze umowy, sytuacją prawną zbywcy i nabywcy wierzytelności hipotecznej oraz instytucjami ochrony dłużnika i właściciela obciążonej nieruchomości.
Znalazły się w niej ponadto uwagi prawnoporównawcze ukazujące ujęcie tytułowej tematyki w systemach prawnych Niemiec, Szwajcarii i Austrii, a także uwagi de lege ferenda. \n\n Adresaci:\nPublikacja jest dedykowana dla prawników, radców prawnych, notariuszy, przedsiębiorców i pracowników banków i funduszy inwestycyjnych.