\n\nPublikacja w sposób kompleksowy i przystępny przedstawia zasady i reguły redagowania projektów aktów podustawowych, tj. Projektów: rozporządzeń, aktów prawa miejscowego i aktów wewnętrznych. Użyteczna realizacja tych zasad i reguł została poparta licznymi przykładami rozwiązań używanych jednocześnie w obecnym prawie, jak i tym projektowanym.
Autor zwraca także uwagę na specyfikę opracowywania poszczególnych aktów podustawowych, wynikającą zwłaszcza z prawa ustrojowego, a czasami z odmiennych reguł "Zasad techniki prawodawczej". \n\nPonadto w opracowaniu przedstawiono sposoby rozwiązań problemów, które często występują w praktyce tworzenia tego typu aktów, przytoczono najczęstsze błędy (np.
przekroczenie upoważnienia ustawowego, powtórzenie przepisu ustawy, zdefiniowanie pojęcia ustawowego bez podstawy prawnej), które pojawiają się w projektach aktów podustawowych, i wyszczególniono, w jaki sposób można ich uniknąć.
\n\n Adresaci:\nKsiążka zainteresuje adwokatów, radców prawnych, pracowników administracji rządowej i samorządowej zatrudnionych na stanowiskach związanych z legislacją oraz pracowników naukowych i studentów administracji.