\n\nPublikacja ukazuje zasady reklamy produktów leczniczych zebrane w rozdziale 4 ustawy z 6.09.2001 r. – Prawo farmaceutyczne (Dz.U. Z 2020 r. Poz. 944 ze zm.). W komentarzu szczegółowo, ale zarazem szczególnie praktycznie, omówiono przepisy art.
52–64 ustawy, opierając się na doświadczeniu autorów i orzecznictwie sądów oraz uwzględniając aktualną wykładnię użytkowaną przez organ nadzoru nad wytwarzaniem produktów leczniczych i obrotem nimi, czyli poprzez Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
\n\n W opracowaniu można znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: w jakim przypadku można przyjąć, iż reklama leku wprowadza w błąd; jak ściśle należy interpretować pojęcie zgodności reklamy z Charakterystyką artykułu Leczniczego; kiedy przekaz dotyczący leku nie będzie w ogóle uznany za reklamę; czy i w jakim zakresie można sponsorować konferencje, zjazdy i kongresy naukowe kierowane do osób upoważnionych do wystawiania recept lub prowadzących obrót produktami leczniczymi.
\n\nWyjaśnienie tych zagadnień ma fundamentalne znaczenie dla osób zaangażowanych w tworzenie tworzyw reklamowych dla szeroko rozumianej branży farmaceutycznej albo ich akceptację przed emisją czy dystrybucją.
\n\nW książce zaprezentowano przegląd wielu kluczowych decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, jednocześnie tych stwierdzających naruszenie prawa, jak i tych umarzających postępowanie. \n\n Adresaci:\nPublikacja jest asygnowana dla adwokatów i radców prawnych specjalizujących się w doradztwie z zakresu prawa farmaceutycznego.
Będzie {pomocn|przydatn)a także dla pracowników działów sprzedaży, marketingu i PR firm farmaceutycznych oraz pracowników agencji reklamowych i domów mediowych.