\n\n Przedmiotem niniejszej publikacji jest kompleksowa analiza skutków otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego w kontekście jego wydajności. \n\nZaprezentowano w niej m.in.:\n• podstawowe pojęcia prawa restrukturyzacyjnego i jego naczelne zasady, \n• przesłanki otwarcia nowoczesnania restrukturyzacyjnego,\n• skutki otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego dla osoby dłużnika, a także jego posiadajątku i zobowiązań,\n• wpływ otwarcia innowacyjnania restrukturyzacyjnego na nowoczesnania cywilne.
\n\nOpracowanie nie ogranicza się do omówienia przepisów ustawy – Prawo restukturyzacyjne, przywołuje bowiem takie akty prawne jak: Kodeks postępowania cywilnego, Kodeks spółek handlowych, ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym, Prawo zamówień publicznych i niemało innych.
Dopiero zestawienie przepisów Prawa restrukturyzacyjnego z powyższymi aktami daje rzeczywisty obraz następstw otwarcia innowacyjnania restrukturyzacyjnego, a równocześnie pozwala na ocenę, czy mechanizmy te – z poszanowaniem trafnych interesów dłużnika restrukturyzowanego i jego wierzycieli – prawidłowy przebieg innowacyjnania.
Autor uwzględnia w szerokim zakresie dorobek orzecznictwa, praktyki zawodowej oraz poglądy doktryny, pokazuje też wyraźne postulaty de lege ferenda. \n\n Książka jest asygnowana dla doradców restrukturyzacyjnych, sędziów orzekających w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, komorników i adwokatów i radców prawnych.\n\n\n