Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu
Audiobooki Wolters Kluwer Polska SA

96,90 zł

Promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję ma TaniaKsiazka.pl w cenie 96,90 zł

Przeszukaliśmy bazę e-sklepów w naszej bazie danych aby odnaleźć najlepszą ofertę dla Ciebie. Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu Wolters Kluwer Polska SA z kategorii audiobooki kupisz w cenie 96,90 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana cena 96,90 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Audiobooki
  • Wolters Kluwer Polska SA
  • 9788326462085
  • Zbigniew Hajn

Opis Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu

Tytuł Zbiorowe prawo pracy. Kształt systemu Autor Zbigniew Hajn Język polski Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA ISBN 978-83-264-6208-5 Rok wydania 2013 liczba stron 252 Format pdf Spis treści Wykaz skrótów
str. 15

Przedmowa
str. 19

Część ogólna

Rozdział 1
Pojęcie, funkcje i źródła zbiorowego prawa pracy
str. 23

1.1. Pojęcie i przedmiot zbiorowego prawa pracy
str. 23

1.1.1. Pojęcie zbiorowego prawa pracy
str. 23

1.1.2. Przedmiot zbiorowego prawa pracy
str. 25

1.2. Funkcje zbiorowego prawa pracy
str. 30

1.3. Źródła zbiorowego prawa pracy
str. 33

1.3.1. Pojęcie
str. 33

1.3.2. Źródła międzynarodowe
str. 33

1.3.3. Źródła wspólnotowe
str. 35

1.3.4. Źródła ustawowe
str. 37

1.3.5. Źródła autonomiczne
str. 39

Rozdział 2
Podstawy zbiorowego prawa pracy
str. 41

2.1. Wolności związkowe
str. 41

2.1.1. Uwagi wprowadzające
str. 41

2.1.2. Prawa indywidualne
str. 44

2.1.3. Prawa zbiorowe
str. 46

2.2. Solidarność, dialog i współpraca partnerów społecznych
str. 47

2.3. Własność prywatna i wolność działalności gospodarczej
str. 51

Rozdział 3
Podmiotowość prawna w zbiorowym prawie pracy
str. 53

3.1. Wprowadzenie. Podmiotowość prawna zbiorowości pracowniczych
str. 53

3.2. Związki zawodowe i organizacje pracodawców
str. 55

3.2.1. Ogólna charakterystyka prawna związków zawodowych i organizacji pracodawców
str. 55

3.2.1.1. Forma prawna
str. 55

3.2.1.2. Podstawy prawne działania
str. 56

3.2.1.3. Prywatno- czy publicznoprawny status związków zawodowych i organizacji pracodawców
str. 58

3.2.1.4. Charakter prawny statutu i uchwał
str. 59

3.2.1.5. Charakter prawny członkostwa
str. 62

3.2.2. Związki zawodowe
str. 64

3.2.2.1. Struktury organizacyjne ruchu związkowego
str. 64

3.2.2.2. Organizacja ruchu związkowego a model zbiorowych stosunków pracy
str. 68

3.2.2.3. Pojęcie prawne związku zawodowego
str. 71

3.2.2.3.1. Ogólna charakterystyka
str. 71

3.2.2.3.2. Szczególny skład członkowski
str. 71

3.2.2.3.3. Szczególne zadania
str. 73

3.2.2.3.4. Samorządność i niezależność związkowa
str. 74

3.2.2.3.5. Dobrowolność członkostwa
str. 75

3.2.2.3.6. Demokracja wewnętrzna
str. 75

3.2.2.3.7. Sformalizowana struktura organizacyjna i solidność
str. 77

3.2.2.4. Utworzenie, zakończenie działalności i przekształcenia związku zawodowego
str. 78

3.2.2.5. Reprezentowanie pracowników i reprezentowanie związku w stosunkach prawnych
str. 80

3.2.2.6. Reprezentatywność
str. 83

3.2.2.7. Uprawnienia związkowe
str. 86

3.2.2.7.1. Ogólna charakterystyka
str. 86

3.2.2.7.2. Ochrona przedstawicieli związkowych
str. 87

3.2.2.7.3. Ułatwienia w działalności związkowej
str. 89

3.2.3. Organizacje pracodawców
str. 91

3.2.3.1. Uwagi wprowadzające
str. 91

3.2.3.2. Struktury organizacyjne
str. 91

3.2.3.3. Pojęcie prawne organizacji pracodawców
str. 93

3.2.3.4. Utworzenie, zakończenie działalności i przekształcenia organizacji pracodawców
str. 94

3.2.3.5. Zadania organizacji pracodawców
str. 94

3.2.3.6. Reprezentowanie pracodawców
str. 95

3.2.3.7. Reprezentatywność
str. 95

3.2.3.8. Ustawowe uprawnienia
str. 96

3.2.3.9. Rola pracodawców i organizacji pracodawców w zbiorowych stosunkach pracy
str. 96

3.2.4. Odpowiedzialność prawna organów związków zawodowych i organizacji pracodawców
str. 97

3.3. Pozazwiązkowi przedstawiciele pracowników
str. 98

3.3.1. Ogólna charakterystyka
str. 98

3.3.2. Przedstawiciele załogi wyłaniani ad hoc
str. 100

3.4. Pracodawca
str. 103

3.5. Pracownik i inni ludzie pracy
str. 111

3.6. Podmioty po stronie publicznej
str. 111

Część szczegółowa

Rozdział 4
Udział związków zawodowych i organizacji pracodawców w podejmowaniu decyzji publicznych i w kontroli publicznej
str. 115

4.1. Uwagi ogólne
str. 115

4.2. Instytucje trójstronne
str. 117

4.2.1. Wprowadzenie
str. 117

4.2.2. Trójstronna Komisja do Spraw Społeczno-Gospodarczych
str. 117

4.2.3. Wojewódzkie komisje dialogu społecznego
str. 119

4.2.4. Inne organy trójstronne i wielostronne
str. 119

4.3. Udział związków zawodowych i organizacji pracodawców w produkowaniu prawa
str. 120

4.4. Wpływ partnerów społecznych na decyzje administracyjne
str. 123

4.5. Udział w postępowaniu sądowym
str. 124

4.6. Udział w kontroli publicznej
str. 125

Rozdział 5
Negocjowanie warunków pracy
str. 127

5.1. Negocjacje, negocjacje zbiorowe, rokowania zbiorowe a negocjowanie warunków pracy
str. 127

5.2. Rezultaty negocjacji zbiorowych - wprowadzenie
str. 132

5.3. Układy zbiorowe pracy
str. 136

5.3.1. Ewolucja
str. 136

5.3.2. Pojęcie prawne
str. 137

5.3.3. Warianty układów
str. 137

5.3.4. Strony i uczestnicy układu. Osoby związane układem
str. 138

5.3.5. Zdolność układowa
str. 138

5.3.6. Zawarcie układu
str. 141

5.3.7. Rejestracja i wejście układu w życie
str. 143

5.3.8. Użytkowanie układu poza jego zakresem podmiotowym
str. 145

5.3.9. Treść układu
str. 146

5.3.10. Funkcjonowanie układu
str. 153

5.3.11. Rozwiązanie układu
str. 155

5.3.12. Stosunek między układami zbiorowymi zróżnicowanych szczebli
str. 156

5.3.13. Znaczenie rokowań zakładowych i ponadzakładowych
str. 157

5.3.14. Charakter prawny układu
str. 158

5.4. Inne nazwane umowy normatywne
str. 163

5.4.1. Ogólna charakterystyka i charakter prawny nazwanych umów normatywnych
str. 163

5.4.2. Rodzaje nazwanych umów normatywnych
str. 170

5.5. Rozwiązywanie kolizji między układami zbiorowymi pracy a innymi nazwanymi porozumieniami normatywnymi
str. 177

5.6. Negocjowane jednostronne akty prawne pracodawcy
str. 178

5.6.1. Negocjowane decyzje pracodawcy
str. 178

5.6.2. Regulaminy zakładowe
str. 179

Rozdział 6
Rozwiązywanie sporów zbiorowych
str. 181

6.1. Pojęcie sporu zbiorowego
str. 181

6.2. Polubowne procedury rozwiązywania sporu zbiorowego
str. 185

6.2.1. Wprowadzenie
str. 185

6.2.2. Procedury ustawowe
str. 186

6.2.3. Procedury uzgodnione
str. 188

6.2.4. Rola inspekcji pracy w rozwiązywaniu sporów zbiorowych
str. 189

6.2.5. Misja korzystnej woli
str. 190

6.3. Strajk i inne formy pracowniczego protestu
str. 191

6.3.1. Regulacja prawna
str. 191

6.3.2. Pojęcie strajku
str. 191

6.3.3. Organizacja strajku
str. 192

6.3.4. Strajk ostrzegawczy i solidarnościowy
str. 194

6.3.5. Ograniczenia prawa do strajku
str. 194

6.3.6. Inne formy pracowniczego protestu
str. 196

6.3.7. Sytuacja prawna uczestników strajku
str. 199

6.3.8. Odpowiedzialność prawna uczestników i organizatorów nielegalnego strajku
str. 199

6.4. Lokaut
str. 200

Rozdział 7
Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu zakładem pracy
str. 202

7.1. Ogólna charakterystyka prawna uczestnictwa pracowników w zarządzaniu zakładem pracy
str. 202

7.1.1. Pojęcie, podstawy prawne i zakres uczestnictwa
str. 202

7.1.2. Uczestnictwo pracowników w zarządzaniu a negocjowanie warunków pracy
str. 205

7.1.3. Zakres uczestnictwa
str. 207

7.1.4. Podmiot uczestnictwa
str. 208

7.1.5. Formy uczestnictwa
str. 208

7.1.5.1. Ogólna charakterystyka
str. 208

7.1.5.2. Prawo do informacji i konsultacji
str. 209

7.2. Udział pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwami i zakładami na szczeblu krajowym
str. 212

7.2.1. Zakładowa organizacja związkowa
str. 212

7.2.2. Rady pracowników
str. 217

7.2.3. Samorząd załogi w przedsiębiorstwach państwowych
str. 222

7.2.4. Przedstawiciele pracowników w organach spółek
str. 223

7.2.5. Społeczna inspekcja pracy
str. 225

7.2.6. Informacja i konsultacja w sprawach bezpieczeństwa i higieny pracy
str. 227

7.2.7. Inne wypadki udziału pracowników w zarządzaniu
str. 229

7.3. Udział pracowników w zarządzaniu przedsiębiorstwami o zasięgu wspólnotowym
str. 230

7.3.1. Charakterystyka regulacji prawnej
str. 230

7.3.2. Europejskie rady zakładowe
str. 231

7.3.3. Udział pracowników w zarządzaniu spółką i spółdzielnią europejską, a także spółką powstałą w wyniku transgranicznego połączenia się spółek
str. 234

Bibliografia
str. 237

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu
Kategoria Audiobooki
Marka Wolters Kluwer Polska SA
ISBN 9788326462085
Autor Zbigniew Hajn
Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 96,90 zł
Najwyższa cena 96,90 zł
W bazie od 17.10.2021
Data aktualizacji 02.06.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcjonalność śledzenia historii cen pozwala Ci na porównanie wartości towaru na przestrzeni czasu.

Obecnie nie mamy historycznych danych dotyczących cen dla produktu. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Recenzje / opinie

Podziel się z innymi swoją opinią o tym produkcie! Twoje doświadczenie może pomóc innym kupującym.

Obecnie nie ma opinii dotyczących Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu. Pomóż innym klientom i podziel się swoją opinią.

Znalezione oferty w bazie

Ceny propozycji dla Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu Wolters Kluwer Polska SA, które są pokazane poniżej, nie zawierają potencjalnych kosztów wysyłki. Zanim zdecydujesz, gdzie dokonać zakupu, koniecznie zapoznaj się z opiniami na temat firmy i zapoznaj sie z warunkami dostawy. Lista ofert jest odświeżana co kilka / kilkanaście minut.

  • Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

    Zbiorowe prawo pracy. zarys systemu Sklep on-line
    96,90 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Wolters Kluwer Polska SA

Produkty powiązane

Prawo do odliczenia vat w świetle orzecznictwa tsue
Wolters Kluwer Polska SA
Prawo pracy dla małych i średnich firm

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL