Jak można zdefiniować współczesną męskość. W którą stronę zmierza? Co właściwie teraz znaczy „być mężczyzną”? I jak współczesny pan może dogadać się ze współczesną kobietą?
To książka dla mężczyzn, którzy chcą odnaleźć siebie. I dla kobiet: partnerek i matek, aby potrafiły lepiej zrozumieć mężczyzn. Nie po to, żeby wszystko akceptowały, ale by choć trochę zbliżyły się do problemów współczesnych facetów. By umiały stworzyć nimi partnerskie związki. Albo we właściwym czasie potrafiły odciąć pępowinę syna – bo tylko wówczas może on dorosnąć i stać się partnerem w swoim związku.
Autorzy nie spierają się o to, kto ma dzisiaj trudniej – kobiety czy mężczyźni. Czyje życie jest bardziej skomplikowane. Próbują zrozumieć współczesną męskość, po to, żeby kobietom i mężczyznom było lepiej we wspólnym życiu. O dużo trudniejszym niżeli kiedyś, bowiem role płciowe nie są jasno przypisane, jak było dawniej, ale dynamicznie się zmieniają. Mnóstwo mówi się teraz o sile kobiet, które znają swoje zapotrzebowania i śmiało je komunikują. Tymczasem wielu mężczyzn stoi w rozkroku pomiędzy czułym a barbarzyńcą, zastanawiając się, co to znaczy być dzisiaj facetem.
Jak sprostać oczekiwaniom stawianym przez współczesny świat? Czego kobiety chcą od panów? I czy w ogóle męskość ma jeszcze sens? Rozmowy Jacka Masłowskiego i Martyny Harland pomagają udzielić odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale na mnóstwo więcej.
Jacek Masłowski - Psychoterapeuta, filozof, coach, trener, publicysta. Studiował psychologię na SWPS i UW. Szkolił się w Instytucie Terapii Gestalt. Współzałożyciel i prezes Fundacji Masculinum asygnowanej mężczyznom oraz współzałożyciel Instytutu Psychoterapii Masculinum. Autor poradników zawodowych oraz artykułów publikowanych m.in. Na łamach „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Polityka” i magazynu „Newsweek Psychologia”. Współautor książek, m.in. Czasem czuły, czasem barbarzyńca opowiadającej o współczesnych mężczyznach. niezwykle interesują go problemy współczesnych panów – to niezwykle ważny obszar jego pracy terapeutycznej.
Martyny Harland - Psycholożka, dziennikarka. Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, autorka projektu Filmoterapia.pl. Na stałe współpracuje z magazynami „Sens” i „Zwierciadło”. Od lat na łamach „Sensu” prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną, gdzie rozmawia o premierach filmowych z Grażyną Torbicką. Współtworzyła programy telewizyjne, m.in. „Kocham Kino” w TVP2 i „Hala Odlotów” w TVP Kultura.
darmowy fragment:
UWAGA!!! artykuł CYFROWY! - Wysyłany po zakupie bezpośrednio na maila.