Tematem prezentowanej Państwu książki, w przeważającej większości jest prawo spółek. Ze względu na formę prawną jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, opracowanie jest oparte na przepisach dotyczących spółki komandytowej, a w kwestiach nieuregulowanych w słusznym dziale, przez odesłanie, także na przepisach regulujących działanie spółki jawnej.
W kwestiach związanych m.in. Z reprezentacją spółki i prowadzeniem jej spraw, potrzebnym stało się omówienie regulacji dotyczących wspólnika kompetentnego do tych czynności, a posiadającego formę prawną spółki kapitałowej (sp.
z o. O.). W prezentowanej pracy, opisuje Państwu równocześnie historie spółek, problematykę reprezentacji sp. Z o. O. Sp. K., zagadnienia dotyczące pełnomocnictwa dla omawianego typu spółki, jak dodatkowo odniosłem się do zagadnień związanych z likwidacją, upadłością, podziałem, łączeniem, przekształceniem sensu stricte, odnosząc się do spółki komandytowej z komplementariuszem spółką z o.o.
(sp. Z o. O. Sp. K.). Zapoznając się z treścią niniejszej książki, która w swym zakresie tematycznym nawiązuję na dodatek do zagadnień prawa podatkowego, mogą Państwo uściślić wiedzę z dziedziny tematyki podatku dochodowego spółki komandytowej oraz jej komplementariusza spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
W niniejszym opracowaniu nie zostały poddane analizie zagadnienia rachunkowe, prawa pracy, prawa administracyjnego czy procedury cywilnej oraz wszelkie obowiązki publicznoprawne. Owe zagadnienia,będące nie mniej ważnymi, nie zostały omówione ze względu na wyraźną objętość, mogącą zaburzyć proporcje omawianych kwestii niezbędnych i omówionych w pracy.
Powyższe zakresy prawa nie poddano analizie na łamach prezentowanego opracowania, na dodatek ze względu na brak odmienności jaki występować by miał ze względu na to, że w omawianym typie spółki komandytowej, w roli komplementariusza umocowano inną spółkę prawa handlowego, będącą sp.
z o. O. Powyższy brak odmienności i wpływu na przytoczone wyżej kwestie przy sp. Z o. O. Sp. K. Przyczynił się do zaniechania ich opracowania i do omówienia aspektów prawnych odróżniający rodzaj spółki komandytowej z komplementariuszem spółką z ograniczona odpowiedzialnością od spółki komandytowej, w której komplementariuszem ustanowiono osobę albo osoby fizyczne.