Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych
Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych
Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych
Audiobooki Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych

13,97 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najkorzystniejszą propozycję przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 13,97 zł

Przejrzeliśmy dużą ilość sklepów on-line w bazie danych aby odnaleźć najbardziej korzystną ofertę specjalnie dla Ciebie. Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych Uniwersytet Jana Kochanowskiego z kategorii audiobooki kupisz w cenie 13,97 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Pokazana cena 13,97 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
 • Cechy:
 • Audiobooki
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego
 • 9788371339592
 • Katarzyna Ostrowska
 • Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Opis Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych

Centrum zainteresowań niniejszej monografii stanowi analiza składniowa wypowiedzeń reportażowych. Wypowiedzi zostały wybrane z dziesięciu książek reportażowych wyodrębnionych Nagrodą im. Beaty Pawlak w latach 2009-2017.

Są to (w porządku chronologicznym): Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu Maxa Cegielskiego (Warszawa 2009), Czwarty pożar Teheranu firma Kęskrawca (Warszawa 2010), Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji Witolda Szabłowskiego (Wołowiec 2010), Krasnojarsk zero Bartosza Jastrzębskiego i Jędrzeja Morawieckiego (Warszawa 2012), Abchazja Wojciecha Góreckiego (Wołowiec 2013), Dom nad rzeką Loes Mateusza Janiszewskiego (Wołowiec 2014), Dryland Konrada Piskały (Warszawa 2014), obszerny przypływ Jarosława Mikołajewskiego (Warszawa 2015), Ziarno i krew.

Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan Dariusza Rosiaka (Wołowiec 2015), Dybuk. Opowieść o nieważności świata Krzysztofa Kopczyńskiego i Anny Sajewicz (Warszawa 2017). Niniejsza publikacja stanowi oryginalną propozycję dla wielu przeróżnych grup odbiorców – badaczy języka i stylu reportażowego (językoznawców), zawodowych praktyków (reportażystów, publicystów), uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, cudzoziemców uczących się języka polskiego jako obcego na poziomach B2 i C1, studentów filologii polskiej, dziennikarstwa i komunikacji społecznej, nauczycieli i lektorów języka polskiego.

Wynika to z kilku względów. Po pierwsze, monografia ta stanowi zbiór analiz składniowych, który nie mieści przykładów zaczerpniętych z innych podręczników czy dużo starszych tekstów. Prezentowane wypowiedzenia nie są preparowane ani adaptowane, lecz oryginalne, wyekscerpowane z najnowszych polskich reportaży książkowych.

Po drugie, zaznajamia z praktyką prowadzenia badań naukowych młodych badaczy (studentów i doktorantów), którzy rozpoczynają składniowo-stylistyczne badania najróżniejszego rodzaju tekstów. Po trzecie, uwzględnia perspektywę glottodydaktyczną.

Wybrane exempla wypowiedzeń reportażowych mają rozmaity poziom trudności, który wzrasta z każdym kolejnym przykładem autorstwa danego reportażysty. Nie powinny one stanowić problemu dla osób posługujących się polszczyzną na poziomie B2 czy C1.

Po czwarte, pozycja ta obok przykładów zawiera rozwiązania, można więc ją traktować jako zbiór zadań do analizy składniowej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również nauczycieli.

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych
Kategoria Audiobooki
Marka Uniwersytet Jana Kochanowskiego
ISBN 9788371339592
Autor Katarzyna Ostrowska
Wydawnictwo Uniwersytet Jana Kochanowskiego
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 13,97 zł
Najwyższa cena 13,97 zł
W bazie od 01.10.2022
Data aktualizacji 13.04.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja monitorowania historii cen pozwala Ci na obserwację wartości towaru na przestrzeni czasu.

Obecnie nie mamy historycznych danych dotyczących ceny dla produktu Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Recenzje / opinie

Twoja opinia jest dla nas istotna! Dodaj swoją recenzję produktu.

Na chwilę obecną brak recenzji Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych. Bądź pierwszym, który dodaje opinię!

Znalezione oferty w bazie

Ceny prezentowanych poniżej propozycji dla Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych Uniwersytet Jana Kochanowskiego nie zawierają w sobie ewentualnych kosztów przesyłki Przed wyborem miejsca zakupu, zapoznaj się z reputacją firmy i rozważ dodatkowy koszt związany z wysyłką. Co kilka / kilkanaście minut następuje aktualizacja listy propozycji.

 • Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych (idź do TaniaKsiazka.pl)

  Uniwersytet jana kochanowskiego Wprowadzenie do analizy składniowej na przykładzie wypowiedzeń reportażowych Sklep on-line
  ★★★★★
  13,97 zł
  Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Produkty powiązane

Uniwersytet jana kochanowskiego John dryden as a political poet
Uniwersytet Jana Kochanowskiego

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...