Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa
Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa
Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa
Audiobooki AWF Warszawa

Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa

19,00 zł

Wyjątkowa promocja dla Ciebie!

Najlepszą ofertę przygotował TaniaKsiazka.pl w cenie 19,00 zł

Przeszukaliśmy całą bazę sklepów online w bazie danych aby wyszukać najlepszą ofertę specjalnie dla Ciebie. Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa AWF Warszawa z kategorii audiobooki kupisz w cenie 19,00 zł w sklepie TaniaKsiazka.pl. Przedstawiona cena 19,00 zł nie zawiera ewentualnych kosztów wysyłki.

Zobacz wszystkie oferty ...
  • Cechy:
  • Audiobooki
  • AWF Warszawa
  • 9788361830672
  • AWF Warszawa

Opis Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa

Prezentowany w monografii materiał jest oparty na dorobku badań projektu statutowego Ds.-300 (z lat 2016-2019), na temat historycznych i współczesnych warunków aktywnego wypoczynku dzieci i dorosłych w środowisku zurbanizowanym.

Była to kontynuacja wcześniejszego projektu statutowego Ds.-114 AWF z lat 2008-2011 o tej samej problematyce. Oba projekty były wykonywane na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na podstawie grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W Polsce współczesnej mamy tereny wypoczynku i rekreacji, które są zakładane w sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych, placówek oświaty, w parkach miejskich, przy plażach, bulwarach i promenadach, na terenie rodzinnych ogródków działkowych.

Place zabaw i siłownie plenerowe coraz częściej towarzyszą też innym obiektom praktyczności publicznej: instytucjom sakralnym, placówkom muzealnym, restauracjom, stacjom benzynowym, parkingom przy autostradach.

W drugiej połowie XX wieku pojawiły się integracyjne place zabaw i urządzenia na publicznych terenach wypoczynku i rekreacji, z których mogły korzystać osoby z najróżniejszego rodzaju niepełnosprawnością. W XXI wieku mamy do czynienia z obiektami plenerowymi nie znanymi wcześniej na publicznych terenach otwartych, między innymi: siłowniami plenerowymi, street workout (parkami drążkowymi), skateparkami i parkami linowymi.

wybór racjonalnego rozwiązania dla programu inkluzyjnych terenów jest wypadkową wielu rozmaitych i widocznych czynników, z jednej strony uwarunkowany możliwościami terenowymi, środkami, jakimi dysponuje inwestor i regulacjami wynikającymi z przepisów prawa, z drugiej oczekiwaniami przyszłych użytkowników.

Projekt musi ponadto uwzględnić warunki obiektywne: lokalizacyjne, a w tym pomiędzy innymi: wielkość i ukształtowanie terenu, warunki wodno-gruntowe, orientację działki wobec stron świata, uzbrojenie w podstawo-we media, skomunikowanie z osiedlem mieszkaniowym, stopień insolacji terenu, kierunki wiatrów, wielkość opadów i możliwości odprowadzenia wody deszczowej, występujące rośliny i diagnozę ewentualnych silnych alergenów, jakość środowiska (hałas, skażenia pyłowe i gazowe), estetykę otoczenia.

Coraz obszerniejszą uwagę przywiązuje się także do wyboru urządzeń pozwalających na wszechstronną stymulację psychofizyczną użytkowników oraz zapewnienie im maksimum bezpieczeństwa. W tym ujęciu problematyka inkluzyjnych terenów dla aktywnej rekreacji w pobliżu miejsca zamieszkania była tematem naszych prac badawczych.

W pierwszym etapie badań interesowały nas zagadnienia czysto teoretyczne: historia terenów asygnowanych i urządzonych dla aktywnej rekreacji w Polsce, informacje o regulacjach prawnych i najnowszych tendencjach i poszukiwań planistycznych w tym zakresie.

W drugim etapie badań chcieliśmy poznać sposób urządzenia i zastosowania wybranych obiektów (placów zabaw, siłowni plenerowych, placówek oświatowych z oddziałami integracyjnymi) i opinie użytkowników na temat terenów aktywnej rekreacji położonych w pobliżu miejsca stałego zamieszkania.

Na potrzeby części teoretycznej badań kwerendę biblioteczną przeprowadzono w zbiorach naukowych w Warszawie, natomiast badania terenowe (obserwacja w oparciu o strukturalizowane kwestionariusze-karty obiektów, dokumentacja fotograficzna i strukturalizowane wywiady) przeprowadzono na wybranych placach zabaw, siłowniach plenerowych i placówkach oświaty z oddziałami integracyjnymi w Warszawie i kilkunastu miastach Mazowsza.

Uzyskany w ten sposób materiał badań (karty obiektów, wywiady i dokumentacja fotograficzna) pozwolił na wysunięcie uogólnionych wniosków. W wyniku badań terenowych na 63 placach zabaw dysponowaliśmy kartami tych obiektów, a także 116 wywiadami, w wyniku badań na 49 siłowniach plenerowych dysponowaliśmy kartami tych obiektów oraz 100 wywiadami; plonem badań były w dodatku cztery karty obiektów w wyniku prac prowadzonych w placówkach oświatowych z oddziałami integracyjnymi.

Z materiału badań terenowych wynika,jednocześnie klasyczne place zabaw dla dzieci, jak i nowość jaką są siłownie plenerowe, obecne dopiero od kilku lat na terenach publicznych w Polsce, są wyjątkowo ważne dla codziennej aktywności fizycznej lokalnej społeczności.

Nasi respondenci podkreślali konieczność budowania nowych obiektów, stałej modernizacji i poprawiania już istniejących. Jest to ważny sygnał dla władz lokalnych odpowiedzialnych za promocję zdrowia i jednocześnie za racjonalną politykę przestrzenną o potrzebie rezerwy adekwatnej ilości terenów otwartych dla takiego ważnego celu.

dodatkowo w wielu przeprowadzonych wywiadach z użytkownikami terenów wypoczynku i aktywnej rekreacji, podkreślano z naciskiem potrzebę zakładania inkluzyjnych i sporych terenów wypoczynku i rekreacji w pobliżu osiedli mieszkaniowych, z urządzeniami ciekawymi i bezpiecznymi dla wszelkich członków społeczności lokalnej, bez względu na wiek i stopień sprawności fizycznej: rodziców i dzieci, dziadków i wnuków – tak, by rodziny mogły ćwiczyć razem w tym samym czasie, blisko siebie.

Słowa kluczowe: inkluzyjność, aktywna rekreacja, tereny wypoczynku i rekreacji, społeczność lokalna

Specyfikacja produktu

Specyfikacja Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa
Kategoria Audiobooki
Marka AWF Warszawa
ISBN 9788361830672
Wydawnictwo AWF Warszawa
Aktualnych ofert 1
Najniższa cena 19,00 zł
Najwyższa cena 19,00 zł
W bazie od 21.05.2021
Data aktualizacji 20.05.2024
Opinia użytkowników -
Nasza recenzja -
Rekomendacja sklepu TaniaKsiazka.pl

Historia cen

Funkcja śledzenia zmian cen daje możliwość podejmowania mądrych decyzji o zakupie.

Nie udało nam się zebrać archiwalnych danych cenowych dla tego produktu. Spróbuj proszę ponownie później.

Recenzje / opinie

Opinia klientów jest dla innych niezwykle ważna! Dodaj swoją recenzję produktu.

Nie mamy jeszcze opinii na temat tego produktu. Czy chciałbyś dodać pierwszą recenzję?

Znalezione oferty w bazie

Ceny ofert dla Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa AWF Warszawa, które są przedstawione poniżej, nie obejmują potencjalnych kosztów dostawy. Zanim wskażesz miejsce zakupu, zapoznaj się z oceną firmy i uwzględnij koszt wysyłki/dostawy. Odświeżanie listy propozycji cenowych następuje co kilkanaście minut.

  • Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa (w sklepie TaniaKsiazka.pl)

    Inkluzyjne tereny dla aktywności rekreacji społeczności lokalnej - na przykładzie warszawy i mazowsza Awf warszawa Sklep on-line
    ★★★★★
    19,00 zł
    Kategoria w sklepie TaniaKsiazka.pl: Audiobooki AWF Warszawa

Produkty powiązane

Inne z kategorii Audiobooki

Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Wydawnictwo Lekarskie PZWL
...